Arı Sütü Nedir? Arı Sütü Nasıl Üretilir?

Araştırmalara göre; yeryüzünün en değerli besin bileşenlerine sahip olan arı sütü, kraliçe arıyı beslemek için işçi arıların yutak bezlerinde salgıladıkları çok özel bir maddedir. Bu süt, bal arılarının; enzimleri, bal özleri ve taşıdıkları milyonlarca çiçek özünden oluşur. Kıvamı koyu sarı ve beyazdır. Tadı ekşi ve keskin bir kokuya sahiptir. İçerisinde doğada bulunan bütün vitamin, mineral ve maddeleri barındırır. Tam anlamıyla mucize bir gıda olan arı sütü üzerinde araştırmalar halen devam etmektedir.

Buram Bal Turkey’in doğal ürünü olan Buram Arı Sütü sizler için en doğru ve akılcı tercih olabilir.

ARI SÜTÜ NEDİR?

Arı sütü, işçi arıların ana arı için ürettiği özel bir üründür. İçeriği bilimsel olarak açıklansa da arı sütü tam manasıyla bir mucizedir.

Arı sütü minarel deposu olup bolca da B vitamini içerir. Bildiğiniz gibi insan vücudu 8 temel amino asidi üretemez. Arı sütünde ise tam tamına 17 aminoasit vardır.

Çin tıbbında arı sütü, ömrü uzattığına, hastalığın önlenmesine ve gençliğin geri kazanılmasına yardımcı olan bir madde olarak kabul edilmektedir. Ülkedeki popülerliği nedeniyle Çin, arı sütünün en büyük üreticilerinden biridir. Buram Arı Sütleri hijyenik ortamlarda doğallığını koruyucu önlemler alınarak doğrudan peteklerden elde edilir.

ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI

1-Arı sütü kan basıncını kontrol altında tutmada faydalıdır.

Bu konuda çok araştırma yapılmıştır. Doğal arı sütü içerdiği proteinlerle kan basıncı seviyelerini düzenlemede doğrudan etkilidir.

2-Arı sütü kolesterole yararlıdır.

Diyet yaparken arı sütü kullanılırsa “kötü” kolesterol seviyelerinde önemli derecede değer düşüklüğü sağlanabilir.

3-Arı sütü sağlıklı sperm ve yumurta için tedavi ile kullanılabilir.

Düzenli doğal arı sütü kullanımı erkeklerde sağlıklı spermlere kadınlarda ise düzenli ve sağlıklı yumurtlamaya yardımcı olur.

4- Arı sütü antoksidan içerir.

Arı sütü içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde kanser hücrelerine karşı mücadelede tedavi ile birlikte kullanılabilir.

5- İltihap gidermede faydalıdır.

Arı sütü iltihaplı bölgelere lokal uygulandığında yaraların iyileşmesinde yardımcı olur.

6-Arı sütü vücudu zinde tutar.

Arı sütünde bulunan antioksidanlar, erken yaşlanmaya neden olan serbest radikalleri yok etmek suretiyle ve bazı kronik hastalıkları önlediği için bedeninizi zinde tutar.

7-Arı sütü sindirimi kolaylaştırıcı maddeler içerir.

Kolesterolü azaltarak karaciğer fonksiyonunu artıran arı sütü sağlıklı sindirimi kolaylaştırmak suretiyle kilo vermeye yardımcı olabilir.

8-Arı sütü metabolizmayı güçlendirir:

Arı sütü aminoasit zenginidir. Bu yüzden metabolizmayı dengede tutar. Kemiklerin sertleşmesinde faydası olabilir.

Avrupa’da 40 ülkeye bal ihracatı yapan Buram Bal Turkey dünyanın doğal arı sütü üreticileri arasında önemli bir markadır.

Arı sütü ve bal ürünlerini ilaç olarak kullanmayınız! Doğal arı sütü ve doğal bal ürünleri sağlıklı ürünler olsalar da doğrudan ilaç olarak kullanılmamalıdır.

Sahte baldan ve sahte arı sütlerinden uzak durarak Buram Bal ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de isteyebilirsiniz.