Doğal bal ve tarçınla nasıl zayıflayabilirsiniz?

Doğal bal ve tarçınla nasıl zayıflayabilirsiniz?

Doğal Bal ve tarçın ile nasıl zayıflanır?

Yüzyıllardır insanlar fazla kilolarından kurtulmak için farklı metotlar denemişlerdir. Özellikle doğal ballarla yapılan kürler zayıflama noktasında insanlara umut olmuştur.

Zayıflama için yapılan bal kürlerinin rastgele seçilen ballarla yapılamayacağı aşikar. Doğal balın Avrupa’da ilk ve tek adresi olan Burambal ile yapılan tarçınlı kür ile sizler de sağlıklı birer vücuda sahip olabilirsiniz.

Şimdi Burambal ve tarçınla yapılan zayıflama formülünün yapılışına geçelim.

Malzemeler:

2 çay kaşığı Burambal

1 çay kaşığı tarçın

Bir bardak sıcak su

Hazırlanışı:

Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı tarçını ekliyoruz. Bu su ve tarçın karışımını on dakika kadar demlemeye bırakıyoruz. Sonra iki çay kaşığı Burambal’ı ekleyip karıştırıyoruz. Bu karışımı yemeklerden önce günlük ikişer bardak içtiğinizde kilo verme sürecinize olumlu kakı sağlayacaktır.

Tarçınlı Burambal’ı sabahları aç karnınıza içtiğinizde gün boyu kendinizi zinde hissedeceğiniz için fazla gıda tüketimi yapmazsınız. Bu karışımın sindirim sistemini de hızlandırması kilo verme noktasında işinizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca tarçınlı Burambal karışımını yemek aralarında da tüketebilirsiniz. Tarçının iştah azaltıcı bir özelliği olduğu için açlığı bastırır.

Tarçının bir diğer özelliği de kan şekeri düzeyini dengelemesidir. Karışımda doğal bal Burambal kullandığımız için baş dönmesi gibi kötü durumlara da düşmezsiniz.  Çünkü Burambal kişiye enerji verir ve yağ yakıcı özelliği ile de tercih sebeplerindendir. Burambal ve tarçın karışımı en sağlıklı içeceklerden olduğu için şeker hastalarına tavsiye edilebilir.

Bu karışımı tarçın kabuğu ile de yapabilirsiniz

Bu karışımı tarçın kabuğu ile de yapabilirsiniz.

Bir adet tarçın kabuğunu on dakika kadar kanatıyoruz. Kaynayan suyun biraz ılıklaşmasından sonra suyu süzüyoruz ve iki çay kaşığı Burambal’ı ekliyoruz. Bu karışım da taze olarak yapılıp düzenli olarak tüketilirse haftada 1 ila 2 kilo kadar verilmesinde yardımcı olabilir.

Burambal’lı tarçın karışımını sadece zayıflamak için değil; halsizlik, iltihap, saç dökülmesi, kalp sorunları gibi rahatsızlıklar için de bu karışım gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Tabii sadece Burambal’lı tarçın karışımıyla kilo vermek mümkün değildir. Bunun yanı sıra günde üç kilo da su içmeniz gerekmektedir. Hatta yapılacak bir diyet ve egzersizlerle bu karışım hayli iyi bir sonuç verecektir.

Siz de doğal bal Burambal ‘la sağlıklı yaşamak istiyorsanız buradan sipariş verebilirsiniz ya da Avrupa’daki bütün marketlerden de temin edebilirsiniz.