Doğal balla daha kolay oruç nasıl tutulur? 

Ramazanda bal nasıl tüketilir, doğal bal tüketerek daha rahat oruç tutabilir miyiz, diye düşünmenize gerek yok. Uzmanlar dengeli bir şekilde tüketilen gerçek balın sindirim sitemine oldukça faydalı olduğuna dikkat çekiyor. Haliyle de ramazanda gönül rahatlığıyla doğal bal tüketebilirsiniz.

Ramazan bereketiyle gelir!

Ramazanla birlikte sofralarımız çeşit çeşit yemeklerle donatılmaya başlandı. Hem gönlümüz hem midemizin bayram ettiği ramazan ayında sindirim sistemi rahatsızlıkları da artıyor. Yetkililer farklılaşan bu yeme içme alışkanlığı ile birlikte bedenin denge sağlayabilmesi için özellikle sahurlarda mutlaka doğal balın tüketilmesi gerektiğini anlatıyorlar.

Ramazanda neden doğal bal?

  • İşlenmemiş ham bal iftarda en iyi iftariyeliktir. Ramazanda sıkça tüketilen et, pilav, ekmek ve hamur ürünleri midemizi şişirir ve sindirim zorluğu problemlerine sebep olur. Buna karşı bu ağır yemeklerden sonra doğal bal tükettiğinizde sindirim sisteminiz sağlıklı bir şekilde işlemeye başlar. Farklı yeme alışkanlığına bal bir nevi şifadır.
  • Doğal balın kilo vermede oldukça başarılı olduğunu biliyoruz. Ramazanda tüketilen bal da tokluk hissi verdiği için metabolizmamızı dengeler. Gerçek bal metabolik stresi azaltır.
  • Doğal bal metabolik stresi azalttığı için ramazanda bozulan uyku sisteminizi de düzenler. Zaten ramazan ayında tatlıların çok tüketildiğini biliriz. Gerçek bal tüketerek doğal tatlandırıcı özelliğiyle şeker ihtiyacınızı sağlamış olursunuz.
  • Doğal balı sıcak ve soğuk içeceklerde şeker yerine kullanabilirsiniz. Ayrıca evinizde yaptığınız pasta ve kurabiyelerde Buram Honey Turkey’i kullanabilirsiniz.
  • Ramazan sofralarında kola gibi zararlı içecekler yerine siz de Buram Bal Turkey ile yapabileceğiniz şerbetler içebilirsiniz. Buram Bal ile yapılan şerbet ile oruç açarak mide asidini zararsız hale getirebilirsiniz.
  • Ramazanda uzun süre su tüketmediğiniz için kabızlık sorununuz olabilir. Ilık bal şerbeti ile bağırsak hareketleriniz artacak böylece vücut şişkinliğinizi giderebileceksiniz.
  • Doğal balı iftarda kullandığınızda kabızlığı iyi gelir.
  • Sahurda tüketilen 2-3 küçük kaşık doğal bal zinde bir şekilde oruç tutmanızı sağlar.

Buram Bal Turkey markası altında; birçok doğal bal ürünleri ve kaliteli bal vardır; Buram Çiçek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Arı sütü, Buram Orman Balı, Buram Organik Balı, Buram Petek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Kekik Balı, Buram Kestane Balı, Buram Çam Balı, Buram Ihlamur Balı…

Sahte baldan uzak durarak Buram Honey ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de isteyebilirsiniz.