Doğal ballı içecekler nasıl hazırlanmalı? Sıcak içecekler nasıl içilmeli?

Uzmanlar sağlığımız için tükettiğimiz her ürünün doğru aşamalardan geçmesi gerektiğini araştırmaları sonucu ortaya koymuşlardır. Kış soğuklarını iyice hissetmeye başladık. Bugünkü yazımızda doğal ballı sıcak içeceklerin nasıl içileceğini ve doğal ballı içeceklerin tüketilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği sorularına yanıtlar arayacağız.

Kuşkusuz doğal ballı içecekleri tüketirken dikkat ettiğinizi söyleyeceksiniz ama bugün sizlere duymadığınız ilginç bilgiler verirken doğal ballı içeceklerde maksimum faydanın nasıl alındığına dair tüyolar da aktaracağız.

Bu yazımızla;

  • Doğal ballı sıcak içecekleri sınıflandıracağız.
  • Doğal ballı içecekleri nasıl tüketileceğine dair bilgiler vereceğiz.
  • Yapılan yanlışların doğrusunu göstereceğiz.
  • Doğal bala ulaşmanın yolunu çizeceğiz.
  • Doğal ballı sıcak içeceklerden maksimum verim için ne yapmalıyız, bunu göstereceğiz.

Doğru içecek hazırlayarak hem şifa bulmaya hem de keyif alamaya hazır mısınız?

Doğal ballı içecekler nasıl hazırlanmalı ve doğal ballı sıcak içecekler nasıl içilmeli?

Doğal balla kullanılan 3 şifa kaynağı;

  • Kuşburnu
  • Zencefil
  • Ihlamur

Bu üç şifa kaynağını dünyada gerçek bal markaları arasında olan Buram Bal Turkey’le buluşturduğunuzda şifa bulmanız çok kolay olacaktır.

Kuşburnu, Zencefil ve Ihlamur, ufak bir rahatsızlık hissettiğimizde bile annelerimizin hızlıca hazırladığı şifalı içeceklerdir. Yüksek derecede vitamini içeren bu üç şifa kaynağı yıllardır en çok tercih edilen bitki çayları olarak kabul edilir. Fakat bu sağlıklı içeceklerin doğru bileşenlerle buluşması ile olumlu sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Yapılış olarak bitki çaylarını kaynatmak kesinlikle yanlıştır. Kaynatılarak içilen bitki çaylarının özelliği kaybolur. Hatta organik balı da bitki çayımıza eklerken hafif soğumasını bekleyebiliriz. Kuşburnu bitkisi sert olduğu için fazla olmamak şartıyla kaynatabiliriz. Fakat Ihlamur ve Zencefili demleyerek hazırlamalıyız. Sıcak suyun içine ıhlamur yapraklarını ve zencefil parçalarını koyduğunuzda dilediğiniz kadar organik balı da eklerseniz içeceğiniz hazır.

Bu içecekleri günde 4 fincanla sınırlandırmak mantıklıdır. Her ne kadar sağlıklı olsalar da daha fazla tüketim sıkıntı oluşturabilir.

Buram Bal Turkey 36 ülkeye bal ihracatı yaparak dünyanın organik bal markaları ve bal toptancıları içerisinde yerini alır.

Buram Bal’ın birçok doğal bal ürünleri ve kaliteli bal çeşitleri vardır; Buram Çiçek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Arı sütü, Buram Orman Balı, Buram Organik Balı, Buram Petek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Kekik Balı, Buram Kestane Balı, Buram Çam Balı, Buram Ihlamur Balı…

Unutmayın! Bütün bal çeşitleri doğrudan tedavi amaçlı kullanılamaz. Tedavinin yanında kullanıldığında faydası olur.

Sahte baldan uzak durarak Buram Bal ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de isteyebilirsiniz.