Doğal ballı sarımsak kürünün mucizevî faydaları!

sarımsak bal

Balın ve sarımsağın faydalarını zaten biliyoruz diyebilirsiniz. Ancak bugün anlatacağımız konu ile ezberleri bozacağız. İnanının, ballı sarımsak kürünün sağlığınıza faydalarını duyunca inanamayacaksınız. Her iki ürünü de mutfaklarda eksik etmiyoruz ama ikisini bir arada belki de hiç kullanmadık. Evet, doğal balın tek adresi Buram Honey Turkey ve Anadolu sarımsağının buluşmasının sonuçlarını görmeye hazır mısınız?

Fazla değil sadece 5 günlük bir programla daha sağlıklı olacaksınız.

Neredeyse her yemeğimizde kullandığımız sarımsak binlerce yıldır mutfaklarımızın vazgeçilmezi. Kronik rahatsızlıklar, yangı ve iltihaplanmalara, enfeksiyona ve tansiyona iyi gelen sarımsağın çiğ olarak tüketilmesi öneriliyor.

Çoğu zaman isteyerek yemediğimiz sarımsağı balla karışım yaptığınızda severek tüketirken 5 günlük kullanımla sağlığınız üzerindeki olumlu etkilerini de kolaylıkla göreceksiniz.

shutterstock_545475538

Doğal ballı sarımsak kürünün hazırlanışı!

Malzemeler:

400 gram Buram Bal Turkey

12 diş sarımsak

Yapılışı:

Sarımsakları soyup doğruyoruz. Kavanozdaki doğal balın üzerine sarımsakları ekleyip kavanozu kapatıyoruz. Bir hafta karanlık bir yerde beklettikten sonra sağlık mucizesi ürününüz hazır hale gelecek.

Kullanılışı:

Sabahları aç karnına bir kaşık karışımdan tüketiyoruz. 5 gün boyunca buna devam edip bir hafta ara verip tekrar devam edebiliriz. Eğer şeker gibi zararlı yiyeceklerden uzak durursanız kürümüz birçok hastalığa şifa olabilir.

·         Öksürük tedavisinde kullanılır:

Bal ve sarımsakla hazırlanmış kür her türlü öksürüğünüzü tedavi edecektir. Ayrıca bu karışım balgam sökmenize de yardımcı olur.

·         Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir:

Ballı sarımsak kürüyle bütün solunum yolu yani soğuk algınlığı ve grip semptomlarınızı bastırabilir. Bu kür virüslerle savaşmanızı destekler ve solunum yolunuzu korur.  

·         Kolesterole iyi gelir:

Sarımsağın kolesterolü vücudumuzdan çıkararak kan dolaşımını temizlediğini biliyoruz. Doğal ballı sarımsak kürü ile de trigliserit seviyeniz her zaman düşük kalır.

ballı sarımsak kürü

·         Damarları kuvvetlendirir:

Balın şifa özelliği ve sarımsakta bulunan sülfür dolaşım sistemini rahatlatır. Bu kürün düzenli kullanımında kandaki pıhtılaşma önlenir ve damarlar güçlenir. Bu şekilde varisli damarlardan kurtulabilirsiniz.

·         Tansiyonu düşürür:

Tansiyonunuzu kontrol altına almak istiyorsanız bu kürü mutlak düzenli olarak kullanmalısınız. Unutmayın bunun için aç karnına bir kaşık tüketmelisiniz.

·         Vücudun direncini arttırır:

Bal ve sarımsak mikroplara karşı etkilidir. Küf, mantar ve virüsler bu mikroplara dahildir. Böylece bu kür düzenli kullanımda bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur.

Doğal ballı sarımsak kürü için yapmanız gereken tek şey organik köy sarımsağı ile Buram Honey Turkey’i bir araya getirmektir. Doğal olan her ürün sağlık deposudur. Siz de Buram Bal Turkey ile sağlık bulabilirsiniz.