Doğal Ballı sıcak içecek tarifleri! Doğal ballı sıcak içeceklerin faydaları nelerdir?

shutterstock_724111837-1

Soğuklar kendini iyice hissettirmeye başladı. Doğal bal ile yapılan sıcak kış içeceği tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sadece keyif için değil gerçek ballı kış içeceklerinin sağlığımıza inanılmaz faydaları olduğunu biliyoruz. Buyurun şimdi tariflerimize…

Doğal ballı tarçınlı Ihlamur!

Ihlamur kış aylarının vazgeçilmez içeceğidir. Bir tatlı kaşığı Buram Ihlamur Balı,  bir tutam ıhlamur ile siz de şifalı bir kış içeceği hazırlayabilirsiniz. Hazırlanışı da oldukça basit olan bu içeceğimizle soğuk algınlığına oldukça faydalıdır.

Ihlamuru sıcak suda beş dakika kadar bekletiyoruz. Fincanımıza Buram Ihlamur balını ve bir çay kaşığı tarçını ekleyerek kolayca hazırlayabiliriz. Bu şekilde istediğiniz zaman Ballı ıhlamur keyfi yaşayabilirsiniz. Doğal ballı tarçınlı ıhlamur, stresli anlarınızda rahatlamak için de doğru bir tercihtir.

Buram Bal Ekim (2)

Doğal ballı zencefilli sıcak limonata!

Daha çok baharat olarak bilsek de zencefil eski dönemlerde birçok sağlık sorunu için şifalı bir bitki olarak kullanılırdı. İçeceklere lezzet katan zencefili doğal bal ve limon ile buluşturduğunuzda hem lezzetli hem de şifalı bir içecek ortaya çıkıyor.

Bunun için; 1 çay kaşığı zencefil, 6 yemek kaşığı Buram bal, 4 adet limon, bulunursa taze nane ve 5 su bardağı ılık su gerekiyor.

İçeceğimizi hazırlamak için ilk olarak limonlarımızı beyaz kısımları kalmayacak şekilde soyup sıkıyoruz. Doğal balımız Buram Bal’ı, nane yapraklarını ve limon kabuklarını blenderde iyice parçalıyoruz. Limon suyumuza zencefili ve blenderden geçen karışıma ilave edip karıştırıyoruz. Yirmi dakika kadar bekledikten sonra elde ettiğimiz karışımı süzüyoruz. Son olarak da ılık suyumuzla karıştırıp servis yapıyoruz.

Doğal ballı zencefilli sıcak limonata C vitamini açısından oldukça zengin olup kış aylarında günlük olarak tüketilebilir. Soğuk algınlığını sıkça yaşayan kişiler için tam bir şifa kaynağıdır. Kırılganlığı giderirken vücudun direncini arttırır. İyileşmenizde faydalı olacaktır.

Buram Bal Ekim (3)

Doğal ballı sıcak elma suyu!

Bu tarifimiz için 1 kilogram elma, 2 küçük mandalina, 2 adet tarçın çubuğu, biraz karanfil, 6 yemek kaşığı organik bal Buram Bal, 6 su bardağı suya ihtiyacımız var.

İlk önce elmalarımızı ve mandalinalarımızı soyup dilimliyoruz. Hepsini tencereye alıp üzerine tarçını ve karanfili ekliyoruz. Buram Bal’ımızı üzerlerinde bir güzel gezdiriyoruz. Suyumuzu da tencereye alıyoruz. Su az gelirse meyvelerin üzerini kaplayacak şekilde su ilave edebiliriz. Tenceremizi ocağa alıp yüksek ateşte kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra kapağı açık şekilde kısık ateşte 45 dakika daha kaynatıyoruz. Karışımımızın rengi amber rengine dönünce soğutup karışımımızı tülbentle süzüyoruz. Buradan meyvelerin suyunu kaşık yardımıyla da çıkartabilirsiniz.

Gerçek ballı sıcak elma suyumuz servise hazır. Sıcak olarak servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun!

Buram Bal Ekim (6)

Doğal balın hem lezzetli hem de şifa kaynağı olduğunu herkes bilir. Gerçek bala ulaşmak artık çok kolay. Buram Bal Turkey dünyada gerçek bal markaları içerisinde olan özel bir firmadır.

Buram Bal Turkey 36 ülkeye bal ihracatı yaparak dünyanın organik bal markaları ve bal toptancıları içerisinde yerini alır.

Birçok doğal bal ürünleri ve kaliteli bal çeşitleri vardır; Buram Çiçek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Arı sütü, Buram Orman Balı, Buram Organik Balı, Buram Petek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Kekik Balı, Buram Kestane Balı, Buram Çam Balı, Buram Ihlamur Balı…

Unutmayın! Bütün bal çeşitleri doğrudan tedavi amaçlı kullanılamaz. Tedavinin yanında kullanıldığında faydası olur.

Sahte baldan uzak durarak Buram Bal ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de isteyebilirsiniz.

43317199_2145879332334307_1146212134330302464_n