Doğal Kestane Balının şaşırtıcı 12 önemli faydası!

Buram Kestane Balı

Doğal bal olarak kestane balının faydaları hakkında bir şeyler duymayan yoktur. Kestane balının neye iyi geldiğini ve kestane balının nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

Kış yaklaştıkça, soğuklar kendisini hissettirmeye başladı. Soğuk algınlığında yakalanmamak için genellikle en güçlü antibiyotik olan bala sarılırız. Evimizde yoksa tanıdığımız, güvenilir bal üreticilerinden doğal bal temin etmeye çalışırız. Özellikle kestane balının faydaları diğer bal çeşitleri arasında büyük önem taşır. Sadece soğuk algınlığı değil birçok rahatsızlıkta tedavi yanında kullanılır. Daha koyu renkli olan doğal kestane balı 2 kat fazla demir içerir ve içeriğinde yüksek oranda früktoz bulunur.

Evet, en kaliteli bal karakovan balı, organik bal üreticisi olan Buram Bal Turkey’in farklı tadı ve kokusu olan özenle ürettiği kestane balının faydalarını inceleyelim.

buram-kestane-bali-500g

Kestane balının mucizevî faydaları!

 1. Doğal bal Kestane Balı yüksek derece antioksidan içerir. Bilindiği gibi antioksidan içeren ürünler yaşlılığı geciktirir. Vücuttaki kırışıklıkları önler. Buram Kestane Balı ile cildiniz her daim genç görünür.
 2. B ve C vitaminleri, farklı mineraller ve demir açısında Kestane balı çok zengin bir içeriğe sahiptir. Bu özellikle kan dolaşımını arttırır. Kemikleri bilhassa kasları sertleştirerek güçlendirir. B vitamini sayesinde ağız yaraları, diş eti yaralarına faydalıdır.
 3. Doğal kestane balı antioksidan bakımından da zengindir. Bu yönüyle eklem ağrılarını azaltabilir. Eklemlerde bulunan iltihaplanmalara iyi geldiği araştırmalarla belirtilmiştir.
 4. Kış ve sonbahar ayarlında soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda kestane balı oldukça önemlidir. Ilık limonlu ve ılık ıhlamurlu içildiğinde öksürüğü azaltır. Bademcik iltihaplarının azmasını önler.
 5. Diğer doğal ballara oranla yüksek miktarda fruktoz içerir. Bundan dolayı halsiz kaldığınızda bir tatlı kaşığı bile tüketseniz kendinize gelebilirsiniz.
 6. Göz rahatsızlıklarına da iyi gelen kestane balı düzenli kullanımlarda gözlerin daha iyi görmesine faydası olur.
 7. En kaliteli ballarda olduğu gibi kestane balı da sindirim sistemine iyi gelir. Kabızlık çekenler için en doğal çözüm yoludur.
 8. Kestane balı sabah akşam limonlu ılık suyla düzenli olarak aç karına tüketildiğinde kilo vermede de yardımcı olur
 9. Fitness ve diyetlerde organik ballar içinde kestane balı en çok tercih edilen baldır. Fruktoz özelliği sayesinde halsizliği önler
 10. Kestane balını yulaf unuyla karıştırarak vücudunuzdaki sivilcelere sürebilir, isterseniz maske yaptığınızda antibakteriyel özelliği sayesinde iyi gelecektir. Aynı zamanda cilt kuruluğunu önler ve cildinizin pul pul dökülmesini azaltır
 11. Bağışıklık sitemini güçlendiren doğal kestane balı genel hastalıklara ve bütün mikroplara karşı vücudunuzun koruyucusudur
 12. Kestane balı düzenli tüketimlerde kolesterolü düşürerek kalp hastalıklarına karşı da sizi korur. Kalp ritmini güçlendirerek kalp krizini önlemeye yardımcı olur.

Balın gerçek ve doğal olduğu nasıl anlaşılır

 

Doğal kestane balının hem lezzetli hem de şifa kaynağı olduğunu görüyoruz. Bütün bu lezzetler için olmazsa olmaz bir ürün olan gerçek bala ulaşmak artık çok kolay. Buram Bal Turkey gerçek bal markaları içerisindedir.

Buram Bal Turkey 36 ülkeye bal ihracatı yaparak dünyanın organik bal markaları ve bal toptancıları içerisinde yerini alır.

Birçok doğal bal ürünleri ve kaliteli bal çeşitleri vardır; Buram Çiçek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Arı sütü, Buram Orman Balı, Buram Organik Balı, Buram Petek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Kekik Balı, Buram Kestane Balı, Buram Çam Balı, Buram Ihlamur Balı…

Unutmayın! Doğal bal doğrudan tedavi amaçlı kullanılamaz. Tedavinin yanında kullanıldığında faydası olur.

Sahte baldan uzak durarak Buram Bal ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de isteyebilirsiniz.