Doğal Polen nedir? Doğal polenin 7 faydası!

sunflower-3554567_960_720

Polenin faydalarını her zaman merak etmişizdir. Bugün sizlere Buram Bal Turkey’in özenle ürettiği doğal polenin faydalarına değineceğiz. Polenin faydaları nedir, diye söze girmeden önce polen nedir sorusuna cevap arayalım.

Polen nedir?

Arıların çiçeklere konmasıyla ayaklarına yapışan erkek çiçek tozlarına polen diyoruz. Polen toplayan arıların farklı bir çiçeğin dişi hücresine dokunmasıyla da çiftleşme gerçekleşir.

honey-pollen

Polenin faydaları nelerdir?

Çoğumuz polenin faydalarını biliriz lakin pek fazla tüketmeyiz. Faydasını bilip de kullanmayı ihmal ettiğimiz polenin faydalarını duyunca hemen bir aktara koşacaksınız. Tabii her sağlıklı üründe dikkat etmemiz gerektiği gibi doğal poleni seçerken de titiz hareket etmeliyiz. Dünyada 38 ülkeye doğal bal ihracatı yapan Buram Bal Turkey sizler için doğal polen de temin ediyor. Sözleşmeli arıcılar vasıtasıyla karayollarından ve fabrika çevresinden uzak daha çok yayla ve ormanlarda üretilen Buram Honey Turkey’in doğal polenlerini tattığınızda hem tadına bayılacak hem de ne kadar sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

Polenin Osmanlı döneminde faydalarının bilindiği ve polenin gıda takviyesi olarak kullanıldığı bilinmektedir.

  • Polen bağışıklık sistemini güçlendirir!

Bağışıklık sisteminiz için polenden daha iyi bir ek gıda bulamazsınız. Uzmanlarca yapılan araştırmalar sonucunda çıkan sonuçlarda eğer günlük bir tatlı kaşığı polen tüketirseniz direnciniz artar. Evet, polen sayesinde vücut direnci artar ve enerji kazanırsınız. Böylece bağışıklık sisteminiz güçlenmiş olur. Hastalıklara yakalanma riskiniz de azalmış olur.

  • Düzenli polen tüketerek solunum yollarınızı rahatlatabilirsiniz!

Akciğerler üzerinde de önemli bir faydası olan doğal polen astım ve bronşit gibi rahatsızlıklarda da etkilidir. Bu tür hastalıkların sebep olduğu rahatsızlıklar düzenli polen kullanımı ile azalır.

  • Polen tüketerek iştahınızı arttırabilirsiniz!

Yemek yemede zorlanan yetişkinler ve gençlerde doğal polen tavsiye edilir. Doğal polenin iştah açıcı özelliği yıllar öncesinden araştırmalarla ortaya konulmuştur. Yemek yeme düzeninizi sağlamak ve yeme bozukluğunuz için mutlaka Buram Bal Turkey’in doğal polenini kullanmalısınız.

buram-ari-poleni-220g

  • Cilt sağlığınız için doğal polen!

Doğal polenin en önemli faydası cildinize olan olumlu etkileridir. Polende aminoasit ve minareler bulunur. Bu ikili sayesinde hastalıklara karşı daha iyi korunursunuz. Cildi tahriş eden cilt rahatsızlıklarından olan sedef hastalığı ve egzama için doğal poleni deriye uygulayarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde düzenli kullanımlarda polen hücrelerinizi yenilediği gibi cildinizin erken yaşlanmasını da önler.

  • Doğal polen madde bağımlılığına karşı etkilidir!

Yapılan birçok araştırmaya göre doğal polen madde bağımlılığına da faydalıdır. Kriz geçiren kişilere polen yedirildiğinde madde isteğinin azaldığı tespit edilmiştir.

  • Kalp ve damar sağlığını korumada yardımcıdır!

Doğal balda yüksek miktarda antioksidan içeren vitamin takviyeleri vardır. Bu antioksidanlar kalp ve damar sağlığı için iyidir, çünkü kolesterol seviyesi sağlıklı seviyede tutulur. Buram Bal doğal polen kılcal damarların sağlığını da korumaya destek olurken kan dolaşımını da hızlandırır. Kanın pıhtılaşma sorunu da böylece ortadan kalkar.

  • Hormon sağlığına faydası vardır!

Polenin hormonlara faydası olduğu pek bilinmez. Ama polen güçlü şekilde hormon güçlendiricidir ve afrodizyak etkisi vardır. Kadınlarda gebelik şansını arttırdığı gibi erkeklerde kısırlık üzerinde olumlu etkileri tespit edilmiştir.

Unutmayın! Polen doğrudan tedavi amaçlı kullanılamaz. Tedavinin yanında kullanıldığında faydası olur. Doğal polene ulaşmayı Avrupa’da oldukça kolaylaştıran Buram Bal Turkey’le siz de sağlığınıza bir adım daha yaklaşın!