Doğanın büyük mucizesi Karakovan balı!

Dünyadaki organik bal markaları ve gerçek bal markaları tüketicilere en doğal balı ulaştırmak için her zaman karakovan balı üretmiş ya da ürettirmeye çalışmıştır. Şifa kaynağı olarak ilk tercih edilen ürünlerden olan karakovan balının diğer ballardan farkını ve karakovan balının faydalarını sizler için derledik.

Karakovan balı nasıl üretilir?

Doğal balın sağlığımız açısından faydaları saymakla bitmez. Fakat eski usulle üretilen karakovan balı balların piridir. Karakovan balında petek de dahil her şeyi arı kendisi yapar. Üretici tarafından arı hiç desteklenmez. Bundan dolayı şifahanelerde her zaman ilaç yapımında karakovan balı kullanılır. Sadece şifa yönüyle değil karakovan balı oldukça lezzetlidir de.

Yapılan araştırmalarda antibiyotiklere karşı direnç gösteren MRSA bakterisi karakovan balına karşı direnç gösterememiştir. Ayrıca karakovan balının tifo ve dizanteri mikroplarına karşı kısa sürede başarılı olduğu belirlenmiştir.

Bu şifa özelliği ile karakovan balını üretmek kolay değildir. Karakovan balı tamamen organik olduğu için diğer ballara göre üretiminde daha fazla emek ve uğraş gerektirir.

Dünyada 40’tan fazla ülkeye bal ihracatı yapan Buram Bal Turkey itina ile seçtiği, altı al kapalı şekilde kalan toplu iğne ucu kadar aydınlık görmeyen karakovan balları ile tam manasıyla şifa dağıtmaya devam ediyor.  İnsan eli değmeden arının bizzat kendisinin hazırladığı bu ürünle artık siz de hem gerçek bal keyfi yaşayacak hem de şifa bulacaksınız.

Karakovan balı nedir, faydaları nelerdir?

  1. Karakovan balı tamamen organik bal olduğu için içinde şeker oranı yok denecek kadar azdır.
  2. Karakovan balı üreticileri doğal kovanlarını otoyollardan ve tarımsal bölgelerden uzak tutarak zararlı ve kimyasal maddelerden kovanlarını korurlar.
  3. Karakovan balı çoğu zaman petekli olarak tüketilir. Böylece polen, propolis içeren doğal ürünleri daha fazla tüketmiş olursunuz.
  4. Karakovan balı üreticileri çiçek florası yüksek yerlerde üretim yaparlar. Bu durum da karakovan balının kalitesini doğrudan etkiler.
  5. Öksürük için doğal antibiyotik olup balgam da söktürür.
  6. Karaciğerlerinizi ve göğüste oluşan hırıltıları temizlemede yardımcı olur.
  7. Sindirim sistemi düzenleyici olarak ishali kısa sürede keser.
  8. Hepatip B, C ve sarılık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Hatırlatmadan geçmeyelim.  Bütün bal çeşitlerinde olduğu gibi karakovan balı da doğrudan tedavi amaçlı kullanılamaz. Tedavinin yanında kullanıldığında faydası olur.

Buram Bal Turkey 40’tan fazla ülkeye bal ihracatı yaparak dünyanın en kaliteli bal üreticileri arasında önemli bir markadır.

Sahte baldan uzak durarak Buram Bal ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de isteyebilirsiniz.