Her gün bir kaşık doğal bal yemenin faydalarına çok şaşıracaksınız!

Bilim adamlarının faydalarını anlatmakla bitiremedikleri ve süper gıda dedikleri bal sadece limonla kullanılıp öksürüğü kesmiyor ya da sadece soğuk algınlığına iyi gelmiyor. Doğal balın çok fazla faydası var.

Doğal bal; sağlıklı, besleyici ve lezzetli haliyle bizler için olmazsa olmaz bir gıda ürünüdür. Kahvaltılık olarak tüketilse de aslında çok fazla tüketilme alanı ve zamanı vardır.

Yatmadan önce bir kaşık Burambal Turkey yendiğinde neler oluyormuş bakalım.

  1. Kan basıncını düzenler!

Kalp rahatsızlıkları genelde yüksek kan basıncından dolayı ortaya çıkar. Halk arasında tansiyon denilen bu vaka belirlenen aralıkta kalmalıdır. Bunun çözümü için avuç dolusu ilaç kullansanız da yatağa girmeden önce bir kaşık yiyeceğiniz doğal balla tansiyonunuz dengelenebilir.

  • Kalp rahatsızlıklarına ve diyabete iyi gelir!

Kanda bulunan yağ asitlerinden olan Trigliseritler bir kaşık balla birlikte azalabilir. Trigliserit seviyesi yüksek insanlar daha fazla kalp hastalığına yakalanırlar ve onlarda daha çok diyabet görülür. Doğal bir kaşık bal kanınızı gereksiz yağlardan temizliyor.

  • Yaşlanmayı yavaşlatır!

Yaşlanmayı durdurmanın mümkün olmadığını biliyoruz. Ancak yapılan araştırmalarda yaşlanmayı yavaşlatmak için her gün düzenli kullanılan bir kaşık doğal bal hayli etkili olmuştur. Çünkü doğal balda antioksidan vardır ve yatmadan önce bir kaşık doğal bal yerseniz antioksidan sayesinde vücudunuz daha kolay yenilenir.

  • Stresi önler!

Doğal bal polifenol içerir. Polifenol organik bir kimyasaldır. Beyin hücrelerinde bulunan stres ile savaşarak sağlıklı bir psikolojiye sahip olmanızı sağlar. Bunun için yatmadan önce ve sabah kalktıktan sonra bir kaşık doğal bal tüketmelisiniz.

  • Kaliteli bir uyku için bir kaşık doğal bal!

İyi bir uyku için tryptophan, aminoasiti ve glikojen’e ihtiyaç hissederiz. Evet, bu üç madde de doğal balda bulunur. Uyumadan yarım saat önce bir kaşık doğal bal tükettiğinizde kesintisiz bir uyku çekersiniz.

  • Kilo verdirir!

Doğal balın sindirim sistemini ve metabolizmayı hızlandırma özelliği vardır. Kan akışı bal tükettiğinizde hızlanır ve vücut sıcaklığının yükselmesini sağlar. Böylece hem tokluk hissettirir hem de yağların yakılmasını sağlar.

  • Öksürüğü keser!

Doğal balın en etkili olduğu alandır öksürük. Bir kaşık balı ılık suyla karıştırıp içerseniz boğazınızdaki iltihabı azaltabilirsiniz.

Doğal balın faydaları saymakla bitmez. Buna rağmen bütün bal çeşitleri doğrudan tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Doktor tavsiyesi ile tedavinin yanında kullanıldığında faydası olur.

Buram Bal dünyanın doğal bal üreticileri arasında önemli bir markadır.

Sahte baldan uzak durarak Buram Bal ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de isteyebilirsiniz.