Öksürüğe karşı etkili Buramballı baharatlı kür tarifi

Öksürüğe Karşı Etkili Buram Ballı Baharatlı Kur tarifi

Öksürüğe karşı etkili karışımlardan birisi de ballı olarak hazırlanan baharat kürüdür. Burambal ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu kür sayesinde kış mevsimini daha sağlıklı geçirebileceksiniz.

Bildiğiniz üzere soğuk algınlığı gibi hastalıkların büyük bir bölümü kış mevsiminde yaşanmaktadır. Soğuk algınlığını geçirmek ve korunmak için doktora başvurabileceğiniz gibi, evde de doğal malzemelerle çeşitli kürler hazırlayabilirsiniz. Sağlık açısından faydası olan kürlerin büyük bir bölümünde bal kullanılmaktadır. Bal, vücut sağlığının korunması için güçlü bir kalkan oluşturmaktadır. Bal ile birlikte harmanlayacağınız çeşitli baharatlar da bu kalkanı güçlendirmektedir. Buram Bal tüketicileri için paylaştığımız çeşitli faydalar arasında öksürüğe karşı etkili olan bu kür tarifi de yer almaktadır. Baharat ve Burambal karıştırarak hazırlayabileceğiniz bu tarif ile öksürükten kurtulabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

• 1 yemek kaşığı Buram Bal
• 1 çay kaşığı zerdeçal
• 1 çay kaşığı zencefil
• 1 çay kaşığı kimyon
• 1 çay kaşığı tarçın
• Az miktar karabiber
• 1/2 limon suyu

Karışımı hazırlamak için küçük bir kase içine Buram Bal ekleyin. Üzerine de 1 çay kaşığı kadar zerdeçal, 1 çay kaşığı zencefil, 1 çay kaşığı kadar kimyon ve 1 çay kaşığı tarçın ile birlikte çok az miktarda karabiber ekleyin. Ardından da taze sıkılmış limon suyunu ilave edip iyice karıştırın.

Hazırladığınız Buram Ballı kürü gün boyunca tüketmeniz gerekiyor. Tek kişilik olarak hazırlanmaktadır. Eğer birden fazla kişi tüketecekse, miktarları buna göre ayarlayabilirsiniz. Bu kür ile öksürüğünüz kesilecek ve vücudunuza enerji yüklenecek diyebiliriz.

Ballı Öksürük Kesen Kürü Kimler Kullanabilir?

Hazırladığınız bu kürü kullanmak için uygun sağlık koşullarına dikkat etmelisiniz. Eğer herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa, doktorunuza danışarak kürü tüketebilirsiniz. Hamile ve emziren bayanların tüketmemesi önerilmektedir. Kürün etkili olabilmesi için gün boyunca aralıklı olarak tüketin. Kronik rahatsızlığı ve hamilelik gibi durumu olmayanlar için hiçbir sorun teşkil etmeyen bir karışımdır.