Sağlıklı bademcikler için antibiyotik yerine doğal bal tüketebilirsiniz!

shutterstock_527630794

Çocuklarınıza ne sıklıkla doğal bal yerdiriyorsunuz bilmiyoruz ama bu yazımızdan sonra gerçek bala ulaşmak için çok gayret edeceğinizi biliyoruz. Doğal bal doğrudan tedavi amaçlı kullanılmasa da sağlığımıza çok fazla faydası olduğu bilinir. Çocuklarımızın sıkça yaşadığı bir rahatsızlık olan bademcik iltihabı tedavilerinde de doğal bal kullanırsanız çocuğunuzun oldukça rahatladığını göreceksiniz.

Herkesin fark ettiği ama önüne geçemediği büyük bir sorun var: Antibiyotik kullanımı… Çocukların bile günümüzde sıkça antibiyotik kullanmak zorunda kaldığını biliyoruz. Hatta uzmanlara göre bu antibiyotik kullanımının çoğu gereksiz ve yanlış tedavi sonucu ortaya çıkıyor. Bilhassa çocuklarınıza antibiyotik kullanımı önerilmediyse doğal ürünlere başvurmanız geleceğimiz açısından oldukça önemli.

En doğal antibiyotik doğal bal!

Doğal bal içerdiği antibakteriyel ve antiinflamatuar özellikler sayesinde en doğal gıda ürünüdür. Bu özelliği ile gerçek balın ağrı kesici özelliği vardır. Bununla birlikte iltihabı da hızlıca dağıtır.

  • Ilık su ve Doğal Bal:

Şifa dağıtan iki mucize: Bal ve su… İkisi de olmazsa olmaz. Bu tarifimiz oldukça kolay ve kısa sürede etkisini gösterebilir. Bir bardak ılık suyun içine, -su 40 dereceyi geçmeyecek- bir buçuk tatlı kaşığı Buram Bal Turkey ekleyip karıştırıyoruz. İsterseniz birkaç damla limon da ekleyebilirsiniz. Bu kolay tarifi aç karnına günde 3 defa içebilirsiniz. Bir hafta devam edildiğinde sağlığınız açısından faydasını göreceksiniz.

shutterstock_543526597

  • Siyah turp ve Doğal Bal:

Bir türlü geçmek bilmeyen öksürüğünüz mü var? Bu kronik öksürükten antibiyotik kullanmadan kısa sürede kurtulabilmeniz mümkün. Bunun için doğal bal Buram Honey Turkey’e ve şifa kaynağı siyah turpa ihtiyacınız var.

Siyah turpumuzun başını hafif şekilde kesip çok olmamak şartıyla oyuyoruz. Turpun suyu tedavi için önemli olduğundan gereksiz yere oymamaya dikkat edelim.

Turpu geniş bir kaba alıp üzerine 2 yemek kaşığı Buram Black Forest Honey ekliyoruz. Kestiğimiz kısmı da turpun üzerine kapatıyoruz.

shutterstock_328716242

Oda sıcaklığında yaptığımız bu türü bekletip aç karnımıza tüketiyoruz. Astım hastalarının solunumunu düzenlerken bu kürle öksürükten de kurtulabilirsiniz. Çünkü B ve C vitamini içeren siyah turp içerdiği iyt sayesinde öksürüğün önlenmesinde yararlı olur.

Bütün bu kürleri doktor tavsiyesi altında almanızı tavsiye ederiz. Unutmayın bu yöntem tedaviye yardımcı olur. Öksürüğe yakalanmadan önce doğal bal kullanırsanız zaten antibiyotiğe ihtiyacınız olmayacaktır.

Buram Bal Turkey markası altında; birçok doğal bal ürünleri ve kaliteli bal vardır; Buram Çiçek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Arı sütü, Buram Orman Balı, Buram Organik Balı, Buram Petek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Kekik Balı, Buram Kestane Balı, Buram Çam Balı, Buram Ihlamur Balı…

Sahte baldan uzak durarak Buram Honey ürünlerini buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de isteyebilirsiniz.