Şifa kaynağı Burambal ürünleri

sifa-kaynagi-burambal-urunleri

Arılar, insan neslinin devamı için son derece önemlidir. Bitkilerin tozlaşmasını sağladıklarından küresel ekonomiye bir yıllık faydaları yaklaşık 300 milyar Euro’dur.

Görüldüğü üzere arıların insanoğluna faydası sadece doğrudan ürettikleri ürünlere dayalı değildir. Biz bugünkü yazımızda arıların doğrudan ürettikleri dörtlü şifa kaynağından bahsedeceğiz; bal, polen, arı sütü ve propolis…

Avrupa’da ve dünyada önemli bir bal üreticisi olan Burambal bu dört besini doğal bir şekilde sofralara getirmeye devam ediyor.

Şimdi arıların mucizevi bir şekilde ürettikleri 4 ana ürünü kısaca inceleyelim.

Bal

shutterstock_263002952

Bal, doğal olarak en çok tüketilen ve beğenilen bir arı ürünüdür. Arılar; bitkilerin çiçeklerinden ve çam gibi bazı iğne yapraklı ağaçlardan topladıkları nektarları daha önce örülmüş olan kovandaki peteklere işleyip doldururlar.

Bu aslında doğal, şifalı balın tarifidir. Burambal, eğitimini de verdiği profesyonel arıcılardan yüzde yüz doğal çiçek balı, çam balı, kestane balı, kekik balı, akasya balı, ıhlamur balı alarak bunları saf haliyle tüketicilere ulaştırmaktadır.

Polen

honey-pollen

Baldan sonra en çok bilinen ve tüketilen bir şifa kaynağıdır. Beslenme takviyesi için kullanılır. Arılar tüm bitkilerden polen alabilirler. Çiçekleri ziyaret ederken ayaklarında çiçeklerin tozlarını toplayarak yuvarlak bir hale getirirler. Arka ayaklarında topladıkları birer polenle kovana gelerek bunları daha önce kabartılmış peteğin gözlerine yerleştirirler. Kovanın önüne tuzak konularak elde edilen polen, çiçek mevsimine göre farklı renklere sahiptir.

Burambal’ın ürettiği polenler kovanlardan toplandığı gibi doğal bir şekilde kurutulduğu için polenlerde protein kaybı yaşanmaz. Proteinler, vitaminler ve mineraller açısından zengin olan Burambal polen bağışıklık sistemini güçlendirirken zihinsel kapasiteyi de arttırır.

Propolis

propolis

Propolis başka önemli bir arı ürünüdür. Arı tutkalı olarak da bilinir. Arılar farklı bitkilerden reçine toplar, bunları kapatıcı olarak kullanarak kendilerini bakterilerden ve mantarlardan korurlar.

Burambal ızgara üzerinden toplanmış temiz propolisleri orijinal bir şekilde paketleyerek tüketiciye ulaştırır. Bağışıklık sitemini güçlendiren, Anti-inflamatuvar etkiye sahip olan Burambal propolis aynı zamanda doğal bir antibiyotiktir.

İnsan sağlığı için alınması gereken 22 bileşeni içermesi açısından mükemmel doğal ürün olma özelliği ile önem kazanmıştır. Bu sağlık deposunu Buram kalitesi ve lezzetinde siz de yaşayabilirsiniz.

Arı Sütü

shutterstock_321458051

Arının ürettiği en kıymetli üründür. Genç işçi arıların ürettiği ve sadece kraliçe yani ana arının yiyebildiği bir şifa kaynağıdır. Kraliçe arı, arı sütü sayesinde 50 kat daha uzun ömür yaşar.

İlaç sektörü ve kozmetikte kullanılan arı sütü virüse dayalı enfeksiyonlar için natürel şifa kaynağıdır. Burambal’ın doğal bir şekilde toplattığı 500 gramlık paketleriyle artık arı sütünü de gönül rahatlığıyla tüketebileceksiniz.

Siz de Burambal’ın bu dörtlü şifa kaynağına ulaşmak istiyorsanız web sitesi üzerinden sipariş verebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de temin edebilirsiniz.