Siyah Çam Balının (Black Forest Honey) Sağlığımıza Mucizevî Faydaları!

black forest honey

Bugün sizlere çok fazla tüketilse de faydalarını pek bilmediğimiz Buram Siyah Çam Balından bahsedeceğiz. Siyah çam balı (Black Forest Honey) Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesinde yoğunlukla üretilen ve doğal olarak üretilip doğal olarak da tüketilmesi gereken bir bal türüdür.

Bu bölgelerde bulunan ormanların çoğu çam ağaçlarından oluşan ormanlardır. Bu ağaçlardan alınan siyah çam balı hem lezzetli hem de sağlıklı bir bal türüdür. Siyah çam balı sıcaklığın en fazla olduğu dönemlerde bal arılarının çamların üzerinde bulunan özleri toplamasıyla elde edilir. Siyah çam balı; Kara orman balı, orman balı olarak da adlandırılır.

Siyah Çam Balının faydalarına gelmeden önce 1 yaşından küçük çocuklara bal yedirilmemesi gerektiğini hatırlatırız. Büyükler olarak bizler ise Buram siyah çam balını doyasıya yiyebiliriz.

26167929_1976533619268880_1991366502566861917_n

1- Siyah çam balı hassas mideler için bile şifa kaynağıdır. Bünyesinde barındırdığı vitaminler sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve mideyi rahatlatır

2- Özellikle belli bir yaştan sonra yüksek tansiyon her bireyin şikayetlerindendir. Buram siyah çam balı düzenli olarak tüketildiğinde içerdiği vitaminler sayesinde tansiyonunuzu dengeler ve yüksek tansiyon şikayeti olanlar için şifa kaynağıdır.

3- Doğal balın tek adresi olan Buram Black forest honey ile yaralarınızı tedavi edebilirsiniz. Siyah çam balında bulunan vitamin ve minareller vücudunuzdaki hücrelerin yenilenmesini hızlandırır. Bu şekilde hızlanan hücreler sayesinde deri beslenir ve eski halini alır. Siyah çam balı yara ve iltihapların onarılmasını hızlandırır.

4- Black forest honey saç diplerini güçlendirdiği gibi saçları da besler. Bu besleme sayesinde daha gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz

5- Siyah çam balı göz bozukluklarını düzeltirken gözlerin daha iyi görmesini de sağlar.

6- Ağrı kesici bir özelliye sahip olan Buram Black Forest Honey doğal ilaç gibidir.

7- Siyah Çam Balı enerji verir ve yorgunluğu giderir.

30714681_2024387841150124_1957797614465605295_n

8- Damarları açan Black forest honey damar tıkanıklığına da faydalıdır.

9- Black forest honey ishal gibi hastalıklara iyi gelirken alerjiye karşı da etkilidir.

10- Çam balının en önemli şifa özelliği nezle ve öksürük gibi rahatsızlıklara karşı limonla birlikte oldukça etkili olmasıdır 

11- Kalp ritminde dengesizlik olanların siyah çam balı kullanmaları tavsiye edilir.

Bu kadar şifa kaynağı olan Buram Black Forest Honey için dikkat edilmesi gereken balın doğal bal olmasıdır. Unutmayın, her bal doğal bal veya Buram Bal Turkey değildir.

Buram Bal Turkey markası altında; birçok doğal bal ürünleri ve gerçek bal vardır; Buram Çiçek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Arı sütü, Buram Orman Balı, Buram Organik Balı, Buram Petek Balı, Buram Akasya Balı, Buram Kekik Balı, Buram Kestane Balı, Buram Siyah Çam Balı, Buram Ihlamur Balı…

Buram Bal’ı buradan sipariş edebileceğiniz gibi Avrupa’daki bütün marketlerden de temin edebilirsiniz.