Tatlı Bir İlaç: Burambal

Tatlı Bir İlaç: Burambal

“Çiçeklerden bal özü toplayan işçi arılar bala ilaç özelliği verirler,” diyerek balın şifa özelliği basit bir şekilde açıklanabilir. Yıllardır devam etmekte olan balla ilgili araştırmalarla balın iki yeni şifa özelliği daha tespit edilmiş durumda. Araştırmacılar balın mikrop öldürücü ve iltihap önleyici bir özelliği olduğunu tespit ettiğinde doğal balın merkezi Burambal ‘ın kıymetinin daha da arttığı aşikar.

Kanada’da The Globe and Mail gazetesinde yayınlanan habere göre; mikrop kapmış yaralarda, bal mikropların birkaç türünü yenebiliyormuş. Üstelik bu mikrobu yenme olayı çoğu antibiyotiğe oranla çok daha kolay ve başarılı oluyormuş.

Doğal bal olan Burambal’ın içinde glikozu parçalayan bir enzim vardır. Bu enzime glikoz oksidaz adı verilir. Bu parçalama bir nevi yaraları temizleme anlamına geliyor. Doğal ve organik çiçek balı ‘nın tek doğru adresi Burambal ‘ın içinde barındırdığı oksijenli suyla yara temizlemek oldukça kolay. Aslında oksijenli suyu bir yaraya uyguladığınızda etkisi çok kısadır. Fakat doğal çiçek balı ile kullanıldığında etkisinin fazlalaştığı ortaya konulmuş.  Globe gazetesine göre, “Doğal çiçek balı , kestane balı , çam balı vb. doğal ballar bir yaranın üzerine uygulandığında bal vücut sıvısı tarafından sulandırılır ve parçalanır. Bu şekilde yaradaki bakteriyi yok etmeye yeterli miktarda hidrojen peroksit sağlıklı dokuya zarar vermeden yavaşça yayılır.

Evet, siz de Burambal’ın doğal ballarını yaralarınızın üzerine ince kıl şeklinde sürerseniz yaralarınızı temizleyerek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bu uygulamayla bedeninizde sert bir yara kabuğu oluşmayacağı için yaranızın iyileşmesi daha kolay olacaktır.

burambal sifa

Doğal bal yeni kılcal kan damarlarının gelişmesine ve oluşmasına yol açar. Bu da cildinizin yenilenmesi anlamına gelir. Burambal ‘ın doğal balları iltihap önleyici etkisi ile kan dolaşımınızı düzeltir. Yaralarınız artık Burambal ile sulanmaz. Üstelik şişkinliğiniz bile azalacaktır.

Yine araştırmalara göre; bal herkes için bir ilaç değildir. Balın yüzde 5’inde zehirlenmeye yol açan besin kaynaklı rahatsızlıklar görülebilir. Canada’da yayın yapan Health Canada dergisine göre bir yaşın altındaki çocuklara bal yedirilmemesi tavsiye ediliyor. Çünkü, çocukları bazı bakterilerden koruyacak bağırsak mikroflorası gelişmemiştir.

Unutmayın! Her bal doğal bal olmadığı gibi Burambal da değildir. Sağlığınızın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yaralarınıza nerede üretildiğini ve nasıl üretildiğini bilmediğiniz balları kullanmanız sağlığınız açısından kötü olabilir.

Doğal bal nerede satılır , doğal bal nasıl üretilir , dendiğinde ilk akla gelen firma olan dünyayı tatlandıran Burambal’ı Avrupa’da bütün marketlerden temin edebileceğiniz gibi hızlı ve güvenilir bir şekilde buradan da sipariş verebilirsiniz.

Burambal doğadan gelen sağlık…